Poddasze w Madrycie i stary polski film

 

Dziś zwiedzimy madryckie poddasze w stylu Bohemy i lat 70-tych, a potem oglądamy stary polski film.

Zapraszam!

W salonie każda rzecz z innej bajki, a jednak wszystkie razem tworzą jedną opowieść i to jaką! Klimat cyganerii francuskiej zawieszony jest gdzieś między  starym oryginalnym  stołem, kukułką i plakatem z nazwą ulicy na ceglanej ścianie. Stare przedmioty na nowo błyszczą, vintage przez duże V. Kolory na granicy czerwieni i różu przenikają się wzajemnie, nie wiemy gdzie zaczyna się jeden, a gdzie kończy drugi. Im większy pozorny bałagan, tym trudniej osiągnąć efekt końcowy. Tutaj się udało, nie mam wątpliwości.  Salon celowo udekorowany jest w artystycznym nieładzie. Niebanalne dodatki nasuwają na myśl paryską uliczkę. Uliczkę, z której się wraca na poddasze dokładnie takie jak to.

Kącik wypoczynkowy to doskonale wykorzystana przestrzeń pod spadzistym dachem. Kolorowe poduszki i dywany zapraszają na chwilę relaksu przy dobrej książce lub lampce wina.

Wchodząc do kuchni przenosimy się prosto do lat 70- tych. Krwiste, błyszczące meble z Ikei zdobi piękna twarz Audrey Hepburn. Jej wizerunek jest czerwoną wisienką na torcie.

Kuchnię zamykają drzwi z trzema okrągłymi okienkami, które zwracają na siebie uwagę.

Posłanie łóżka nawiązuje do kącika wypoczynkowego w salonie.

Sypialnię zdobi stara szafa z indyjskimi zasłonami w drzwiach. Kolorystyczne akcenty ożywiają błękit ścian.

Prosta łazienka  nawiązuje kolorystycznie do sypialni i strefy wypoczynkowej salonu.

Zegary na ścianie nie pozostają obojętne.

W nawiązaniu do dzisiejszego klimatu artystycznej Bohemy i starego poddasza chciałabym Was polecić pewien film. Komedia romantyczna, ale zaraz zaraz, nie taka o jakiej myślicie... Trochę starsza, może trochę bardziej okurzona i zapomniana, ale za to jaka fajna i pełna ciekawych wnętrz. ?Małżeństwo z rozsądku? kręcone w latach 60-tych ubiegłego stulecia. W filmie będziecie mogli zwiedzić również poddasze, zamieszkane przez malarza z prawdziwego zdarzenia.  Elementów wystroju tego małego stryszku nie powstydziłby się nie jeden blog wnętrzarski; hamak, skrzynia zamiast stolika, obrazy i sztalugi, a także drewniane deski, stare drzwi a za nimi industrialne schody.  A to nie koniec atrakcji. Film zabierze Was także do starego polskiego dworku i sklepu z meblami lat 60-tych. Świetna zabawa dla miłośników starych filmów i starych mebli. Polecam!

http://www.youtube.com/watch?v=iZFYRLOXtzk

Źródło: www.micasarevista.com

{flike}

 

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Współpraca

zBLOGowani.pl                      wkreceniwdom.com.pl