Boho w opiłkach śniegu Wyróżniony

Boho już gościło na blogu, ale wtedy to była kwintesencja wiosny. Wzory, kolory, cuda, wianki, materiały, dzieci kwiaty, kadzidła. Dziś Boho otuli się futrem, założy szal i grube wełniane skarpety, a potem z wiatrem popędzi w dół stoku między białymi czapami świerków...

 

Prawdę mówiąc do napisania dzisiejszego posta zainspirowała mnie nowa grafika taty. Jeszcze w trakcie tworzenia zauważyłam, że jej bohaterka jest po prostu "Boho".

Ale co to właściwie znaczy?  BOHO...

Spójrzcie wnikliwie na dziewczynę. Jeśli będziecie odpowiednio uważni zobaczycie jej (indiańskieg) ducha. O czym myśli dziewczyna? I czy to istotne o czym...? Może zaraz dosiądzie kasztanowego konia i pogna na oklep po wilgotnych górskich łąkach. Albo zamieni się ptaka, rozłoży czarne pióra i odleci, hen hen wysoko, tam gdzie orły wirują pod nieboskłonem. To prawda, nie da się zaprzeczyć, coś lub ktoś zaprząta jej umysł, może go wypatruje. Wzrok wychodzi poza płótno jakby zwodzony z oddali. A jednak dziewczyna nie traci cygańskiej siły, niezależności. I takie właśnie jest Boho. Artystyczna swoboda. Sprzeczność. Ulotność. WOLNOŚĆ. Słyszycie te melodię? ... ja słyszę i niewiele się różna od pradawnej pieśni sprzed tysięcy lat...

W każdym z nas jest ten pierwiastek, albo jak kto woli wolny duch. Zwykle zamykamy wolnego ducha w klatce.Paradoks. Im pilniej go więzimy, tym głośniej trzepocze skrzydłami, chce się wydostać, to zupełnie naturalne. Lepiej go nie uciszać, nie zamykać, choćby sto innych myśli krzyczało, że nie wypada. Dobrze być sobą...Rzeczywiście sobą. Wtedy wszystko się układa tak ja powinno, jak wiatr wplątany w rozpuszczone włosy na polanie, jak wtedy kiedy po długiej niepewności wypatrzyliśmy upragnione szczęście.

 

romanart.pl

 

romanart.pl

Tymczasem,

Miłego tygodnia,

Dominika

Ps. Która wersja dziewczyny bardziej do Was przemawia, niedokończona czarno- biała, czy w kolorach?

 

 

3 komentarzy

 • Marta

  W kolorach... Do tej pory wydawało mi się, że ja boho nie jestem... ale niektóre z tych zdjęć- bohoskie!! ;P

  Marta wtorek, 30 styczeń 2018 11:06 Link do komentarza
 • Pani KoModa

  Uwielbiam oglądać takie inspiracje. :) Mieszkania w bieli mnie jarają :) Takie ciepłe kocyki - super!

  Pani KoModa wtorek, 30 styczeń 2018 20:39 Link do komentarza
 • Anna K. inspiracjewmm

  Grafiki taty niesamowite ! Lubię boho w każdym wydaniu i w tym bardziej hipiskim i tym bardziej nowoczesnym. Świetne inspiracje :)
  Pozdrawiam ciepluitko :))

  Anna K. inspiracjewmm sobota, 10 luty 2018 11:29 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Współpraca

zBLOGowani.pl                      wkreceniwdom.com.pl